O naszym klubie

Uczniowski Klub Sportowy „ Jedynka” przy Gimnazjum Nr 1 w Jaworznie powstał w 2000 inicjatywy nauczycieli i dyrekcji szkoły. Powstanie klubu zbiegło się z rozpoczęciem realizacji programu klas sportowych piłki siatkowej chłopców i dziewcząt.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczącej się w naszej szkole młodzieży w latach 2000 -2010 zajmowaliśmy się głównie organizacją zimowego i letniego wypoczynku uczniów naszego Gimnazjum. Byliśmy także wraz z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu UM Jaworzno  organizatorami różnych imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

W roku 2010 decyzją Zarządu Klubu rozpoczęliśmy organizację szkolenia w mini-siatkówce chłopców ze szkół podstawowych. Nasza inicjatywa spotkała się z aprobatą i poparciem władz naszego miasta. Aby działalność ta przynosiła wymierne efekty w każdym kolejnym roku szkolnym opieką trenersko-szkoleniową obejmowaliśmy następne roczniki chłopców. Obecnie w UKS „ Jedynka” Jaworzno  prowadzimy szkolenie siatkarski w następujących grupach wiekowych:

Rocznik 2002 – Młodzicy I –  uczestnictwo w Śląskiej Lidze Młodzików ,

Rocznik 2003 – Młodzicy II – uczestnictwo w Śląskiej Lidze Młodzików oraz  Śląskiej Lidze Mini Siatkówki Czwórek ,

Rocznik 2004 – uczestnictwo Śląskiej Lidze Mini Siatkówki Trójek ,

Rocznik 2005 – uczestnictwo Śląskiej Lidze Mini Siatkówki Dwójek

Rocznik 2006 – grupa naborowa .

W roku 2015 staraniem Prezydenta Miasta , Dyrektor  Gimnazjum Nr 1 oraz Zarządu Klubu powołano Akademię Siatkarskich Ośrodków  Szkolnych. Obecnie w ramach Akademii S.O.S w sześciu szkołach podstawowych realizowane są 3 godziny szkolenia siatkarskiego tygodniowo a w zajęciach uczestniczy 75 chłopców. Ogółem w ramach UKS „ Jedynka” oraz Akademii S.O.S systematycznie trenuje około 200 dzieci. Zajęcia prowadzone są przez następujących trenerów;

Romualda Engela, Pawła Lisowskiego , Jarosława Oprządka, Radosława Pyszczaka

oraz instruktorów piłki siatkowej :

Bartłomieja Waligórę , Jakuba Frejowskiego, Mirosława Olekszaka.

Zarząd UKS „Jedynka” Jaworzno w składzie :

Prezes Zarządu – Romuald Engel,

Członkowie Zarządu – Wojciech Gryc , Wojciech Tomasiewicz, Łukasz Senderowski,

ściśle współpracują z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu , Wydziałem Zdrowia                     UM w Jaworznie. Wspólnie realizujemy 3 , 4 projekty rocznie , których celem jest aktywizacja młodzieży w zakresie aktywności sportowo-turystycznej.

Naszą działalność wspierają także:

– Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

– Bank PKO S.A. ,

-Bank Spółdzielczy w Jaworznie,

– Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Naszym celem jest stworzenie efektywnego systemu szkolenia dzieci i młodzieży od mini siatkówki do rozgrywek seniorskich. W realizacji naszych celów jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi stowarzyszeniami i podmiotami gospodarczymi z terenu Chrzanowa Katowic Jaworzna, Mysłowic ,  Sosnowca .

 

Zespól UKS „ Jedynka” Jaworzno